10231   769
تاریخ انتشار: 1395/02/04 14:48
امروز بعد از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامي نه تنها کار انجمن هاي اسلامي تمام نشده بلکه مضاعف گرديده است

 اعضاي انجمن اسلامي کارکنان صنعت نفت اهواز در تاريخ 31 فروردين ماه سال 95 با حضور در بیت حضرت آيت الله شفيعي(دامه برکاته) عضو خبرگان رهبري در استان خوزستان با ایشان ملاقات کردند. در اين ديدارضمن تبريک به ايشان بمناسبت راه يافتن به مجلس خبرگان رهبري، در رابطه با نقش صنعت نفت بعنوان يکي از بزرگ ترين بنگاههاي اقتصادي در تحقق اقتصاد مقاومتي که يکي از موضوعات مهم و مورد تاکيد مقام معظم رهبري مي باشد گزارشي ارايه شد. همچنين اعم فعاليت هاي صورت گرفته توسط انجمن اسلامي کارکنان صنعت نفت اهواز به ايشان تقديم گرديد.

حضرت آيت الله شفيعي پس از خيرمقدم به اعضاي انجمن اسلامي کارکنان صنعت نفت اهواز، انجمنهاي اسلامي و ديگر نهادهاي مشابه را يکي از برکات و نعمتهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي برشمردند و بر لزوم و ضرورت تشکيل اينگونه جلسات تاکيد فرمودند. ايشان در فرمايشات خود توصيه به حفظ و حراست و تثبيت هر چه بيشتر انجمن اسلامي نمودند و اشاره داشتند که مسايل انقلاب اسلامي تمام نشده است و دشمن نيز دست از دشمني برنداشته است بهمين دليل نهايت حاجت و احتياج به انجمن اسلامي، بسيج، سپاه و ديگر نهادها را داريم. ايشان فعاليتهاي انجمن اسلامي را يک تکليف و وظيفه برشمردند و اشاره داشتند که تکليف و وظيفه ما را ملزم مي کند که سخت بکوشيم و فعاليت مضاعف داشته باشيم. حضرت آيت الله شفيعي ضمن اشاره به کلام حضرت علي (ع) که ميفرمايند " کساني که متصدي تعليم و تربيت ديکران هستند بايد قبل از هر چيز به خود بپردازند"  فرمودند که نبايد کسي بگويد چون عضو انجمن اسلامي فلان اداره و ارگان هستم همين کافي است و از تکامل و تصاعد غافل شود زيرا هر انساني مي تواند در زمينه هاي مختلف تکامل يافته و پيشرفت نمايد. بنابراين همه بايد تلاش و کوشش کنيم تا نتايج بهتري حاصل شود و وقتي چنين شد به همان نسبت دستگاهها و ادارات ما نيز پيشرفت خواهند کرد. ايشان فرمودند ذکر اين مسايل به اين معني نيست که اين موارد که مي گوييم وجود ندارد بلکه هدف آن است که بازگو کنيم و آنها را حفظ و تقويت نماييم.

آيت الله شفيعي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان فرمودند در اوايل تشکيلات فکر مي کرديم که برخي منکرات ممکن است در ادارات واقع شود که مانع از کار گردند و مخل کار باشند و ما مکلف و موظف به مبارزه با آن بوديم. امروز علاوه بر منکراتي که در گذشته وجود داشته است مسايل و منکرات ديگري نيز اضافه شده است. مسايلي که وظيفه انجمن هاي اسلامي است مراقبت کنند و بعنوان وظايف اوليه و اصل انقلاب هستند، مثل کم کاري، ضد انقلاب عمل کردن، با دشمنان انقلاب و اسلام مرتبط بودن، به دشمن اعتماد کردن  و از اين قبيل مسايل که تا حد زيادي انجمن اسلامي موفق بوده است. اما انچه امروز مي بينيم و هنوز هم هست و بايد آن را از منکرات بدانيم و با آن مبارزه کنيم عبارتست از اسراف در بيت المال که عنوان کلي است و مصاديق خود را دارد، نداشتن بصيرت، در معرض نفوذ قرار گرفتن، در معرض دشمن واقع شدن و بسياري از موارد ديگر که شما بهتر از بنده مي دانيد. امروز بعد از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامي نه تنها کار انجمن هاي اسلامي تمام نشده بلکه مضاعف گرديده است. دشمن مرتبا" در حال القاء مسايل تازه اي مي باشد در درون کشور نيز باورکنندگاني وجود دارد و روي آن تبليغ مي کنند و اين موضوع بسيار خطرناک است. مساله اي را که بعنوان ولي فقيه در جمهوري اسلامي پذيرفته ايم مساله سياسي است اما سياسي کاري نيست. در اوايل انقلاب شخصي کتابي نوشته بود  با عنوان حکومت صالحان، اين عنوان همان ولايت فقيه است با اين توضيح که ما بر اساس اعتقادات مذهبي و عقايد ديني بهترين شخص را که مجتهد جامع الشرايط  مي دانيم و هم از نظر علمي و هم از نظر معنوي سرآمد است و همچنين از نزديک ترين افرادي است که به امام زمان نزديک است و ما را ارشاد مي کند، ارشادي که از طرف امام زمان به او القاء مي گردد ، بعنوان ولي فقيه برمي گزينيم و ما را ملزم به اطاعت و تبعيت از ايشان کرده اند. اما اينکه مثلا بگوييم دونفر، سه نفر بيشتر يا کمتر باشند اين درست نيست کاملا باطل و محکوم است. در اوايل انقلاب مصاديقي از اين قبيل ديديم و ضررهايي که حاصل شد. مثلا يک امام جمعه را دونفر مشخص کنند يا استاندار يا نماينده ولي فقيه را دو نفر حکم دهند اينها محکوم است. به تجربه عيني و عملي اثبات شده که دوئيت نه تنها نافع نيست بلکه مضر هم هست چون اين موارد را گفته اند عرض مي کنم بايد يک نفر حرف اول را بزند، حرف آخر را هم خود او بزند. با عدالتي که در مرجع و رهبر است جلوي همه احتمالات گرفته خواهد شد. اين مساله اي مجرب است که وقتي شخصي داراي شرايط اعلاء و درجه نباشد نه رهبر مي شود و نه رهبر باقي مي ماند يعني اگر نيست نمي شود و اگر هست سقوط خواهد کرد. بنابراين ولي فقيه يک نفر عادل و فقيه است و نمايندگي عام از طرف امام زمان دارد و انسان بايد برگزيند و اطاعت و تبعيت نمايد هر چه او گفت بگويد چشم و هرچه او گفت نه، باز هم بگويد چشم. اعم از اينکه خود مان به آن رسيده باشيم يا اينکه نرسيده باشيم او ديگر خود مي داند و امام زمان خود. امام زمان(عج) و امام صادق(ع) فرموده اند که ما بايد از چنين شخصي تبعيت و اطاعت کنيم.

آيت الله شفيعي در قسمت ديگري از سخنان خود فرمودند بايد بدانيم از ديد رهبر منکر چيست و آن را بشناسيم و تبليغ کنيم. امروز مساله اي که مطرح است بصيرت است، تهاجم فرهنگي است، موضوعي که خيلي مورد تاکيد مقام معظم رهبري است نفوذ است. امروز بزرگ ترين منکرها که ما را تهديد مي کند اين مسايل است و ما بايد سير خون و جريان را بطرف اين مسايل هدايت کنيم. انجمن هاي اسلامي بعنوان آمرين به معروف و نهي از منکر کار خود را بايد انجام دهند البته حتما انجام مي دهند. اما امروز با  خطرات ديگري با عناويني که اسم منکر ندارند و از هر منکري منکر تر هستند روبرو هستيم. مساله مقابله با نفوذ و توجه به اقتصاد مقاومتي که مورد تاکيد مقام معظم رهبري است اگر پيگيري شود بزرگ ترين معروف و از مورد توجه قرار نگيرد بزرگ ترين منکر خواهد بود و جامعه انقلابي ما را تهديد خواهد کرد. ايشان در بخش ديگري از سخنان خود به فرمايشات مقام معظم رهبري در رابطه با اينکه حوزه ها بايد انقلابي بماند و اگر حوزه ها انقلابي نماند خطر حوزه هاي علميه را تهديد خواهد کرد اشاره کردند و خاطرنشان فرمودند انقلابي نبودن حوزه ها از بزرگ ترين منکرات است البته در حوزه ها هم افرادي هستند مانند شما که زحمت مي کشند لذا بايد خيلي مراقب بود خيلي بايد احساس مسئوليت کرد آقايان در انجمن اسلامي بايد خودساز باشند تا بتوانند ديگرساز شوند. اگر انجمن اسلامي و روحانيت و بسيج و ديگر نهادها عملا تفوّق علمي و معنوي داشته باشند خيلي هم تبليغ نيازي نداريم همين که مبارز هستند، نخبه هستند، زبده هستند باعث اعتماد و پيشرفت بقيه خواهد شد.

 

 

 


راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 1223149
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست