114   3923
تاریخ انتشار: 1394/10/07 21:12
بیانات مقام معظم رهبری در ديداراعضاي انجمنهاي اسلامي ادارات،كارخانجات و دانشگاه ها
با پيروزي انقلاب اسلامي، مجموعه اي از عناصر مؤمن وانقلابي در سراسر ايران در قالب انجمن هاي اسلامي به پشتيباني از اهداف نظام اسلامي و تلاش در جهت تحقق اين اهداف پرداختند
حضرت آيةالله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي در ديدار اعضاي انجمن هاي اسلامي دستگاههاي دولتي، دانشگاه ها، اصناف، بازاريان و كارخانه ها با ايشان، طي سخناني به بيان نقش مهم و تعيين كننده ي انجمنهاي اسلامي در احياء و ترويج مفاهيم و تعاليم اسلامي و انقلابي و سالم سازي محيطهاي كاري پرداختند و براي تحقق اين مهم، مديران دستگاههاي مختلف را به همكاري با انجمن هاي اسلامي موظف دانستند.
مقام معظم رهبري در اين ديدار از شهيدان رجايي و باهنر بعنوان دو الگوي انقلابي، مؤمن و فداكار تجليل كردند و در بيان چگونگي ظهور و شكل گيري انجمنهاي اسلامي درتشكيلات عظيم كشور فرمودند: با پيروزي انقلاب اسلامي، مجموعه اي از عناصر مؤمن وانقلابي در سراسر ايران در قالب انجمن هاي اسلامي به پشتيباني از اهداف نظام اسلامي و تلاش در جهت تحقق اين اهداف پرداختند و در بسياري از مراكز اداري و اقتصادي بويژه كارخانه ها، اميد ضد انقلاب را به يأس مبدل ساختند و از همين رو تحليل گران خارجي، انجمن هاي اسلامي را پديده اي شگفت آور توصيف كردند.
حضرت آيةالله خامنه اي ضرورت ادامه ي فعاليتهاي انجمنهاي اسلامي و حضور قوي اين انجمنها را در محيط هاي كاري مورد تأكيد قرار دادند و فرمودند: وجود انجمن هاي اسلامي در نظام ما امر لازمي است و اشخاص نمي توانند در مورد لزوم آن قضاوت كنند. وجود افراد بد سرشت و ناشايست و خطاكار در محيط هاي مختلف كاري، ضرورت ادامه فعاليت انجمنهاي اسلامي بر اساس روش و منش اسلامي و به دور از خشونت هاي نادرست را روشن ميسازد. و براي اين منظور بايد دقت شود تا عناصر ناشايست، فرصت طلب، سوء استفاده گر و بد خواه نتوانند در انجمنهاي اسلامي نفوذ كنند و همواره مجموعه اي از افرادسالم، مورد اعتماد، با ايمان و انقلابي در اين انجمن ها حضور داشته باشند.
رهبر انقلاب اسلامي بر لزوم آگاهي اعضاي انجمن هاي اسلامي از مفاهيم و مسائل اسلامي و انقلابي تأكيد كردند و افزودند: بدرفتاري، كم كاري، بدخواهي، تنبلي، فساد و رشوه گيري، با هويت و اهداف نظام اسلامي مغايرت دارد. از اينرو افزودن بر اعمال پسنديده و استغفار از گناهان و كردار و گفتار زشت، از شعارهاي هميشه زنده نظام اسلامي است كه بر اساس آن هر كس بايد در جهت بهبود وضع امروز خود نسبت به روز قبل تلاش كند و در صدد خودسازي نفس خويش برآيد و بر همين اساس، انجمن هاي اسلامي بايد از لحاظ بينش اسلامي و سطح فكر و نيز در صحنه ي عمل چهره درخشاني از خود نشان دهند و براي بالا بردن شخصيت و حيثيت انجمن هاي اسلامي، دلسوز و عاقل باشند. خلاف واقع نگويند، غيبت نكنند، بدخواه نباشند و تحت تأثير بدخواهان نيز قرار نگيرند.
مقام معظم رهبري اهميت همكاري مديران و مسئولان دستگاه هاي مختلف با انجمن هاي اسلامي را خاطر نشان ساختند و فرمودند: سلامت محيط هاي كاري با تبليغات اسلامي و فعاليت صحيح انجمنهاي اسلامي تأمين و تضمين خواهد شد. بنابراين مديران بايد در تقويت انجمن هاي اسلامي بكوشند و با آنها روابط صميمانه اي داشته باشند وانجمنهاي اسلامي نيز نبايد با دخالت در كار مديريت او را تضعيف كنند. بلكه با كمك به يكديگر و در يك همكاري مشترك ميتوانند محيط كار را سالم و اسلامي كنند و با شناسايي و معرفي كساني كه به فساد، اختلال در كار، رشوه خواري، د لسرد كردن مراجعين و ايجاد نارضايتي در مردم مي پردازند مانع از نفوذ عناصر دشمن در تشكيلات عظيم كشور شوند.
حضرت آيةالله خامنه اي از انجمن هاي اسلامي به عنوان چشم بيناي نظام اسلامي و زبان گويا در احياء مفاهيم و تعاليم اسلامي نام بردند و افزودند:پوشش مناسب زنان و ارتباط متين و محترمانه مردان با زنان در محيط كار، برخورد شايسته با مراجعين، رعايت حدود اسلامي و اقامه نماز در وقت ظهر، از نشانه هاي سلامت و اسلاميت محيط كار است و اين مهم از يك سو با گفتار، سخنراني، پخش جزوات مناسب، امر به معروف و نهي از منكر و از سوي ديگر مقابل با عوامل مضر و خطاكار تحقق خواهد يافت.
رهبر انقلاب اسلامي مقاومت و مبارزه ي مسلمانان در اقصي نقاط جهان را ناشي از اميد آنان به پرچم برافراشته شده ي اسلام به دست ملت مسلمان و باايمان ايران دانستند و در پايان سخنانشان فرمودند: اسلام بايد روز به روز درايران ريشه دارتر، عميق تر، عملي تر و در زندگي مردم عيني تر شود تا ملتهاي مسلمان با اميد گرفتن از انقلاب اسلامي بتوانند به مقاومت خود ادامه دهند. 
بر پايه ي همين گزارش پيش از سخنان مقام معظم رهبري حجةالاسلام والمسلمين محمدي عراقي رئيس سازمان تبليغات اسلامي طي سخنان كوتاهي به معرفي ديدار كنندگان پرداخت و طي آنآمادگي انجمنهاي اسلامي را براي احياء امر به معروف و نهي از منكر به عنوان تكليف الهي آنان مورد تأكيد قرار داد.
وي افزود: در دوره سازندگي كشور بايد بكوشيم تا همه ارزشها و اصول انقلاب اسلامي را بخوبي حفظ كنيم و با نظم و انضباط و بهره گيري از مديريت صحيح به رفع تنگناها و توسعه كشور اسلامي خود بپردازيم.
اين گزارش حاكيست در اين ديدار كانون هماهنگي انجمن هاي اسلامي كارخانه ها و شركتهاي استان تهران، ستاد هماهنگي انجمن هاي اسلامي دستگاههاي دولتي، جامعه انجمن هاي اسلامي اصناف و بازار تهران، انجمن هاي اسلامي دانشگاهيان، انجمن هاي اسلامي كارخانه ها، ادارات و دانش آموزان قم و انجمن هاي اسلامي دانشجويان خارج از كشور نيز حضور داشتند.

راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 1846378
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست