20245   1695
تاریخ انتشار: 1395/02/20 14:55
خالد بن عبدالعزیز الفالح كه 11 ماه پیش با حكم سلمان، وزیر بهداشت شده بود متولد سال 1960 در دمام عربستان است او در سال 1979 به استخدام شركت نفت عربستان سعودی ( آرامكو ) در آمد

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در ادامه تغییرات پی درپی در افراد و مناصب این كشور ، دیروز (شنبه ) با انتشار احكامی شمار دیگری از مسئولان این كشور را جابه جا كرد.

 در این تغییرات وزارت نفت كه از سال 1995 در اختیار مهندس علی النعیمی بود به وزارت انرژی ، صنایع و معادن تغییر یافت و ریاست آن به خالد بن عبدالعزیز الفالح ، رییس سابق اجرایی شركت نفت عربستان ( آرامكو ) سپرده شد .

خالد بن عبدالعزیز الفالح كه 11 ماه پیش با حكم سلمان، وزیر بهداشت شده بود متولد سال 1960 در دمام ( شرق ) عربستان است .

او كه از سال 1979 به استخدام شركت نفت عربستان سعودی ( آرامكو ) در آمد در سال 1982 موفق به كسب مدرك لیسانس مهندسی مكانیك از دانشگاه تكزاس آمریكا شد و در سال 1991 فوق لیسانس مدیریت را از دانشگاه نفت و معادن ملك فهد ظهران دریافت كرد.

از مناصب فالح می توان از ریاست بر شركت «پترون» كه مجری طرح مشترك آرامكو و شركت ملی نفت فیلیپین بود ، نام برد .

نقش فالح در گفت وگوهای نفتی كشورش با شركت های نفتی جهان قابل توجه ارزیابی و گفته می شود او در چهار قرارداد نفتی مهم عربستان با شركت های خارجی دخالت داشته است .

منابع محلی می گویند به دلیل پیشنیه فالح در به انجام رساندن طرح های توسعه ای در آرامكو ، به عنوان وزیر نفت منصوب شده است تا چاره ای برای وضعیت كشور در دوران كنونی كه نفت از قیمت مناسبی برخوردار نیست ، بیاندیشد.

عربستان طی سال های اخیر با سیاست «قیمت عادلانه نفت» با افزایش بی‌سابقه تولید و ارائه تخفیف‌های بالا به مشتریان، تلاش كرد تولیدكنندگان رقیب نفت را از گردونه رقابت خارج كند اما این امر باعث كاهش قیمت نفت و ضررهای كلان مالی به این كشور شده است.

منبع: ایرنا

راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 1223144
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست