20250   1481
تاریخ انتشار: 1395/02/28 00:58
به منظور شفاف‌سازی زوایای مختلف الگوی جدید قراردادهای نفتی، نرم‌افزار جامع «بررسی قراردادهای IPC» به همت قرارگاه شهید احمدی روشن تهیه شده است
به منظور شفاف‌سازی زوایای مختلف الگوی جدید قراردادهای نفتی، نرم‌افزار جامع «بررسی قراردادهای IPC» به همت قرارگاه شهید احمدی روشن تهیه شده است.
با روی کار آمدن دولت یازدهم مسئولین وزارت نفت اعلام کردند که قراردادهای بیع متقابل دیگر کارایی ندارند و کشور برای افزایش تولید نفت به شرکت‌های بزرگ نفتی خارجی نیازمند است. در همین راستا وزارت نفت در سال 92 و با تشکیل کمیته بازنگری قراردادهای نفتی، اقدام به طراحی مدل جدید قرادادهای نفتی نمود که این کمیته در نهایت مدل IPC را تدوین کرد.

هرچند که متن این قراردادها به بهانه محرمانه بودن هیچ‌گاه منتشر نشد، اما مهر ماه سال گذشته هیئت دولت کلیات آن را تصویب کرد و آذر ماه، کنفرانس معرفی این مدل نیز در تهران برگزار شد. بعد از انتشار مصوبه دولت و برگزاری کنفرانس، مدل IPC قدری برای کارشناسان شفاف گردید و توانستند در این خصوص اظهار نظر نمایند. تا کنون کارشناسان، سازمان‌های نظارتی و دانشجویان در قالب‌های مختلف نقدهای خود را به این مدل مطرح نموده‌اند. در ابتدا وزارت نفت این نقدها را پذیرفت و وعده اصلاح آنها را داد. اما اظهارات اخیر مسئولین دولت از جمله معاون اول رئیس جمهور که اعلام کرد "قراردادها تغییرات زیادی نخواهد کرد" نشان می‌دهد که دولت عزم جدی برای اصلاح مدل IPC ندارد.

در همین راستا به منظور شفاف‌سازی زوایای مختلف این مدل قراردادی، نرم‌افزار جامع «نقد قراردادهای IPC» به همت قرارگاه شهید احمدی روشن تهیه شده است.

این نرم‌افزار شامل بخش‌هایی همچون: معرفی IPC ، بررسی IPC ، جزوات و محتوای دانشجویی است.

لازم به ذکر است بخش «محتوای دانشجویی» این نرم‌افزار به دلیل حجم بالای آن از طریق کانال  تلگرامی قرارگاه شهید احمدی روشن به نشانی @aroshan قابل دریافت است.

این نرم‌افزار از اینجا قابل دریافت است.

منبع عصرنفت

راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 954193
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست