20259   783
تاریخ انتشار: 1395/03/03 14:12
حكم جديد زنگنه براي جوادي
رکن الدین جوادی با صدور حکمی از سوی وزیر نفت و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلی برنامه ششم توسعه در نفت به عنوان مجری پروژه های ملی اقتصاد مقاومتی منصوب شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در حکم بیژن زنگنه خطاب به رکن الدین جوادی آمده است: «عطف به ابلاغیه اولویت های اقدامات صنعت نفت در سال ۱۳۹۵» از سوی ستاد محترم فرماندهی اقتصاد مقاومتی (مورخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ معاون اول محترم رئیس جمهور)، ضمن ابلاغ پروژه های زیر به عنوان اولویت های سال ۱۳۹۵ شرکت ملی نفت ایران در برنامه اقتصاد مقاومتی، جنابعالی به عنوان مجری این پروژه ها منصوب می شوید.

با توجه به ضرورت ارائه عملکرد برنامه های مصوب مزبور به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطابق دستورالعمل صادر شده، مقتضی است ترتیبی اتخاذ نمایید تا خلاصه عملکرد اقدامات مربوطه هر دو هفته یک بار به معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری ارسال گردد.
- پروژه بیع متقابل افزایش ظرفیت تولید میادین مشترک غرب کارون به میزان ۹۰ هزار بشکه در روز
- پروژه بیع متقابل افزایش سطح تولید گاز در میدان مشترک پارس جنوبی به ۵۶۷ میلیون مترمکعب در روز
 -پروژه ۳۴۰۰ میلیارد ریال کمک به طرح های عام المنفعه در مناطق نفت خیز و گازخیز و مناطق محروم کشور
- پروژه اصلاح ساختار قراردادهای نفتی جدید (IPC) برای انتقال فناوری با هدف اجرای راهبرد گشودن بازار کشور در حوزه های نفتی و گازی در قبال اخذ دانش فنی عملیاتی و بنیادین از طریق شرکت های اکتشاف و تولید (E&P) برای بخش بالادست و شرکت های پیمانکارعمومی (GC) برای بخش پایین دست صنعت نفت و انعقاد شش قرارداد مهم نفتی و گازی
گفتنی است، وزیر نفت هفته گذشته در همایش مسئولیت های اجتماعی در صنعت نفت به احتمال افزایش اختصاص درآمدهای نفتی به عمران مناطق نفت خیز اشاره کرده و گفته بود: این میزان هم اکنون به ٢ درصد رسیده است در حالی که در سال ۱۳۷۹، ٢ در هزار بوده است.
به گفته ی بیژن زنگنه به پیشنهاد وزیر کشور قرار شده است تا رقم یاد شده که در حال حاضر از طریق استانداری ها هزینه می شود از طریق وزارت نفت برای عمران مناطق نفت خیز هزینه شود که در صورت تحقق این امر، جهشی در توسعه و آبادانی مناطق نفت خیز نمایان خواهد شد.
افزون بر این، به گفته وزیر نفت در سال گذشته نیز وزارت نفت خواهان اختصاص دو درصد از هزینه طرح ها از سوی دولت به اهداف اجتماعی بود که دولت نیز با این مسئله موافقت کرد و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز ابلاغ شد
سخنان وزیر نفت مبنی بر احتمال افزایش اختصاص درآمدهای نفت به عمران مناطق نفتی بی شک می تواند به آبادانی بیشتر مناطق نفت خیز و محروم کشور بیانجامد و منشا خدمات بیشتری باشد.
به گزارش NIOC، در حکم صادر شده، یکی از مهمترین اولویت های سال ۱۳۹۵ صنعت نفت، توسعه روزافزون میدان های مشترک غرب کارون و پارس جنوبی ذکر شده است. توسعه پروژه ها و افزایش ضریب برداشت ایران از میدان های مشترک بی شک حرکتی در مسیر اقتصاد مقاومتی و نائل شدن به اهداف تاکید شده در سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه خواهد بود. افزوده شدن جذب سرمایه گذاری و فراهم شدن امکان انتقال تکنولوژی به این اقدام ها می تواند صنعت نفت کشور را به نقطه ای برساند که کمترین تاثیر را از رخدادهای بین المللی داشته باشد.
 
منبع سايت شرکت ملي نفت ايران

راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 954156
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست