20281   3364
تاریخ انتشار: 1395/04/01 08:45
صفاتي ازشهيد چمران كه براي همه زمانها خصوصاً اين زمان قابل الگوگيري است

بسمه تعالي

 

هنر آن است كه بي هياهوهاي سياسي و خودنمايي هاي شيطاني براي خدا به جهاد برخيزد وخود را فداي هدف كند، نه هوي و اين هنر مردان خداست. او در پيشگاه خداي بزرگ با آبرورفت. روانش شاد و يادش به خير . اما ما مي توانيم چنين هنري داشته باشيم؟ با خداست كه دست ما را بگيرد و از ظلمات جهالت و نفسانيت برهاند.

" از پيام امام خميني (ره) به مناسبت شهادت دكتر مصطفي چمران"

 

صفاتي ازشهيد چمران كه براي همه زمانها خصوصاً اين زمان قابل الگوگيري است :

 

" گذشت"

اولين عيد بعد از ازدواجمان بود. لبناني ها رسم دارند دور هم جمع شوند. آن شب مصطفي به خانه پدرم نيامد و در مؤسسه، پيش بچه هاي بي سرپرست و يتيم ماند. فردا وقتي علت نيامدنش را پرسيدم، گفت: " الان عيد است، خيلي از بچه ها رفته اند پيش خانواده هايشان. اينها وقتي برمي گردند، براي اين200-300  نفري كه در مدرسه مانده اند، تعريف مي كنند كه چنين و چنان شد . من بايد در مؤسسه بمانم، با اينها نهار بخورم، سرگرم شان كنم، تا وقتي آنها تعريف كردند، اينها هم چيزي براي گفتن داشته باشند. " گفتم: " خب چرا غذايي كه مادرم فرستاد را نخورديد؟ چرا نان و پنير خورديد؟ " گفت: " آن غذا، غذاي مدرسه نبود. " گفتم: " شما ديرآمديد، بچه ها نمي ديدند شما چي خورده ايد. " اشك هايش جاري شد و گفت: " خدا كه مي بيند " .

" همسر لبناني شهيد "

" اخلاص"

خدايا، از آنچه كرده ام، اجر نمي خواهم و به خاطر فداكاري هاي خود، بر تو فخر نمي فروشم.آنچه داشته ام، تو داده اي و آنچه كرده ام، تو ميسر نموده اي. همه استعدادهاي من، همه قدرت هاي من، همه وجود من، زاده اراده توست. من از خود چيزي ندارم كه ارائه دهم. از خود فداكاري نكرده ام كه پاداشي بخواهم.

" شهيد چمران"

" معني زندگي"

دل، تنها مأمن خداي بزرگ است و عشق يعني پديده آن، هدف حيات. دل تنها، نردباني است كه آدمي را به آسمان ها مي رساند و تنها وسيله اي است كه خدا را در مي يابد. ستاره افتخاري است كه بر فرق خلقت مي درخشد. خورشيد تاباني است كه ظلمكده جهان را روشن مي كند وآدمي را به خدا مي رساند. دل، روح و عصاره حيات است كه بدون آن زندگي مفهوم ندارد. عشق، غايت آرزوي انسان است. بقيه زندگي فقط محملي براي تجلي عشق است.

" شهيد چمران"

" شوق شهادت"

قبول شهادت مرا آزاد كرده است، من آزادي خود را به هيچ چيز حتي به حيات خود نمي فروشم. اي حسين، اي شهيد بزرگ، آمده ام تا با تو راز و نياز كنم، دل پر درد خود را به سوي تو بگشايم. از انقلابيون دروغين گريخته ام، از تجار ماده پرست كه به اسلحه انقلاب مسلح شده اند بيزارم، از كساني كه با خون شهيدان تجارت مي كنند متنفرم … اي حسين! روزگار درازي بود كه هر انقلابي را مقدس مي شمردم و نام او را با ياد تو توأم مي كردم … به عشق تواو را دوست مي داشتم و به قداست تو او را مقدس مي شمردم … اما تجربه درس بزرگ و تلخي به من داد : كه اسلحه و انقلاب و حتي شهادت بخودي خود نبايد مورد احترام و تقديس قرار گيرد، بلكه آنچه مهم است غلبه بر خودخواهي و غرور و مصالح پست مادي و ايمان به ارزشهاي الهي است.

" شهيد چمران"

 

 

انجمن اسلامي كاركنان صنعت نفت- اهواز

خرداد 1395


راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 1020031
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست