20305   1362
تاریخ انتشار: 1395/04/20 17:02
به مناسبت 21 تير روز عفاف و حجاب
" بدون شك پديده «برهنگي» بيماري عصر ماست. دير يا زود اين پديده به عنوان يك "بيماري" شناخته خواهد شد.

 به مناسبت 21 تير روز عفاف و حجاب

 " به زنان با ايمان بگو چشمهاي خود را ( از نگاه هوس‌آلود ) فرو گيرند و دامان خويش را حفظ كنند و زينت خود را جز آن مقدار كه نمايان است آشكار ننمايند و ( اطراف ) روسري‌هاي خود را بر سينه خود افكنند (تا گردن و سينه با آن پوشانده شود) و زينت خود را آشكار نسازند مگر براي شوهرانشان يا پدرانشان يا پدرشوهرانشان، يا پسرانشان، يا پسران همسرانشان، يا برادرانشان يا پسران برادرانشان يا پسران خواهرانشان، يا زنان هم كيششان، يا كنيزانشان يا افراد سفيه كه تمايلي به زن ندارند يا كودكاني كه از امور مربوط به زنان آگاه نيستند و هنگام راه‌رفتن پاهاي خود را به زمين نزنند تا زينت پنهانشان دانسته شود. و همگي به سوي خدا باز گرديد اي مؤمنان، تا رستگار شويد " .

" آيه 31، سوره مباركه نور "

 باید توجه داشته باشید که حجابی که اسلام قرار داده است، برای حفظ آن ارزش‌های شماست. هر چه را که خدا دستور فرموده است- چه برای زن و چه برای مرد- برای این است که، آن ارزش‌های واقعی که این‌ها دارند و ممکن است به واسطه وسوسه‌های شیطانی با دست‌های فاسد استعمار و عمال استعمار پایمال می‌شدند. این‌ها، این ارزش‌ها زنده بشود.(صحیفه امام، ج19، ص 185)

 از دیدگاه اسلام حفظ عفت و پاکدامنی زنان نقش تعیین کننده‌ای در سالم سازی جامعه اسلامی دارد و حتی حفظ جایگاه و منزلت زن به حفظ حجاب و عفت او بر می‌گردد. در نقطه مقابل یکی از راههای اساسی دشمن جهت ضربه زدن به اسلام و نظام جمهوری اسلامی، ترویج و حمایت از بی‌بندوباری و مقابله با حجاب و عفاف است.

از روزهای اولیه هجوم استعمارگران اروپایی به ممالک اسلامی این حربه برای ضربه زدن به اسلام مورد استفاده قرار گرفته است. در شرایط کنونی نیز دشمن با انواع روشها اعم از راه‌اندازی شبکه‌های مبتذل ماهواره‌ای، ساختن سی‌دی‌های مستهجن و ترویج آنها در سطح جامعه، قاچاق مواد الکلی، تبلیغ و ترویج پارتی‌های مختلط دختران و پسران، حمایت از جریانات فمنیستی و… قصد دارد تا ضمن مقابله با اعتقادات اسلامی و به ابتذال کشاندن جوانان، جامعه ایران را سرگرم مسائل بی‌ارزش کرده و آن را از دستیابی به آرمانهای خود باز دارد.

مسئله حجاب، به معنای منزوی کردن زن نیست. اگر کسی چنین برداشتی از حجاب داشته باشد، این، یک برداشت کاملاً غلط است. مسئله حجاب به معنای جلوگیری از اختلاط و آمیزش بی‌قید و شرط زن و مرد در جامعه است؛ زیرا آمیزش و اختلاط بی‌قید و شرط، هم به ضرر جامعه و هم به ضرر زن و مرد، به خصوص به ضرر زن است.

هميشه ما در طول زمان هر وقت گفتيم حجاب و عفت، عده‏اى گفتند آقا حجاب به عفت چه كار دارد؛ خيلى‏ها حجاب دارند؛ عفت ندارند؛ خيلى هم عفت دارند؛ حجاب ندارند. در طول زمان، هر وقت ما اين حرف را مى‏گفتيم،... بعضى اين را مى‏گويند؛ در حالى كه اين، حرف درستى نيست. عفت يك چيز است؛ حجاب يك چيز ديگر؛ اما عفت، آن صخره آسیب‌ناپذیر در انسان نیست؛ مثل همه خلقیات و خصلت‌های انسانی، در معرض تهاجم قرار می‌گیرد. یکی از چیزهایی که می‌تواند آن را از تهاجم به دور بدارد و عفاف زن و طهارت او و تقوای او و حالت پرهیز و عصمت را در او نگه دارد، نداشتن معاشرت نامناسب در محیط زندگی و محیط کار و محیط جامعه است. معاشرت نامناسب، یعنی معاشرتی که در او جهات فرهنگی و اخلاقی خاص رعایت نشده باشد. آن چیزی که می‌تواند به این نگه‌داری و مصون سازی و جداسازی کمک کند، حجاب است. بهترین چیز، حجاب است؛ حجاب از طرف زن و حجاب از طرف مرد. حجاب مرد هم نگاه نکردن است:حجاب، یعنی مانع

 (مقام معظم رهبري)

 

" بدون شك پديده «برهنگي» بيماري عصر ماست. دير يا زود اين پديده به عنوان يك "بيماري" شناخته خواهد شد. فرضاً، كوركورانه از غرب تقليد كنيم، خود پيشتازان غربي ماهيت اين پديده را اعلام خواهند كرد. ولي اگر ما به انتظار اعلام آنها بنشينيم مي‌ترسم خيلي دير شده باشد.

اگر مي‌خواهيد ببينيد كار برهنگي در غرب به كجا رسيده و فرياد چه كساني را بلند كرده است، قسمتي از نامه‌ چارلي چاپلين را خطاب به دخترش جرالدين چاپلين بخوانيد "

" استاد شهيد مرتضي مطهري (ره) "

 " ... برهنگي بيماري عصر ماست. من پير مردم و شايد حرفهاي خنده‌آور بزنم. اما به گمان من تن عريان تو بايد از آن كسي باشد كه روح عريانش را دوست مي‌داري. اگر انديشه تو در اين باره مال ده سال پيش باشد، مال دوران پوشيدگي، ترس اين ده سال ترا پيرتر نخواهد كرد. به هر حال اميدوارم تو آخرين كسي باشي كه تبعه جزيره لختي‌ها بشوي ... "

" چارلي چاپلين "

 اسلام مي‌گويد:

كاميابي‌هاي جنسي…(حتي) لذايذ سمعي و بصري مخصوص همسران است و غير از آن، گناه و مايه آلودگي جامعه است. فلسفه حجاب چيز پنهاني نيست زيرا:

 1-   برهنگي زنان كه پيامدهايي همچون آرايش و عشوه‌گري و امثال آن دارد، مردان و به ويژه جوانان را در يك حال تحريك دائم قرار مي‌دهد. تحريكي كه سبب كوبيده شدن اعصاب آنها و ايجاد هيجان‌هاي بيمارگونه عصبي و گاه سرچشمه امراض رواني مي‌گردد.

2- آمار قطعي و مستند نشان مي‌دهد كه با افزايش برهنگي در جهان، شمار طلاق و از هم گسيختگي زندگي زناشويي در دنيا به طور مداوم بالا رفته است.

3-گسترش دامنه فحشا و افزايش فرزندان نامشروع، از دردناكترين پيامدهاي بي‌حجابي است و عوارض آن به ويژه در جوامع غربي كاملاً نمايان است.

" تفسير نمونه ج 14 ص 442 "


راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 954213
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست