36   9469
تاریخ انتشار: 1394/08/13 13:50
امتياز ارفاقي مسکن تبعيض آشکار بين پرسنل جديد استخدام و پرسنل شاغل در سازمان
دستورالعمل اختصاص امتياز ارفاقي مسکن مربوط به حدود 18 سال پيش است

در پي ايجاد بخش يادداشت کاربران در وب سايت با هدف به نمايش گذاردن درد دل ها و نقد هاي منطقي مخاطبان، جمعي از پرسنل شاغل در مناطق نفت خيز جنوب ، ضمن ارسال يادداشت ذيل توجه و عنايت ويژه مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب در حمايت از سرما يه هاي انساني و رفع مشکل مطرح شده، را خواستار شدند. در صورت دريافت پاسخ از طريق دفتر مدير عامل  محترم ، نتيجه از طريق اين وبسايت به درخواست کنندگان منتقل خواهد شد.

 

 

مدير عامل محترم شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب

جناب آقاي مهندس عالي پور

 موضوع : امتياز ارفاقي مسکن تبعيض آشکار بين پرسنل جديد استخدام و پرسنل شاغل در سازمان

با سلام

احتراما پس از آرزوي موفقيت براي حضرتعالي و کليه مسولين و خدمت گزاران به نظام جمهوري اسلامي ايران، باستحضار مي رساند وفق دستورالعملي که در فاصله زماني سالهاي 76 تا 78 تهيه گرديده است امتيازي تحت عنوان امتياز ارفاقي مسکن به کارکنان جديد الاستخدام ليسانس تعلق مي گيرد و عطف به همان دستور العمل از اختصاص امتياز مذکور به کارکنان شاغل که در حين خدمت موفق به اخذ مدارک تحصيلي بالاتر ميشوند خوداري مي گردد.همانگونه که استحضار داريد، اين دستورالعمل جهت جذب و نگهداشت نيروي انساني در سالهاي 76 تا 78 تهيه گرديده است و در آن سالها نگهداري نيروي تحصيل کرده در جنوب با مشکلاتي همراه بود، بنابراين جهت رفع مشکل وقت دستورالعمل يادشده تهيه مي گردد. از زمان تهيه آن دستورالعمل تقريبا 18 سال مي گذرد قاعدتا مشکلات  آن زمان تا کنون حل گرديده و بواسطه گذشت 18 سال شرايط حاکم بر سازمان و جامعه تغييرات فراواني داشته است اما متاسفانه دستورالعمل مذکور همچنان مبناي کار سازمان مي باشد. مدير عامل محترم تعدادزيادي از پرسنل در حين خدمت ادامه تحصيل مي دهد و مدارک دانشگاهي بالاتري کسب مي نمايند واز دريافت امتياز مذکور محروم هستند. اين موضوع موجب ايجاد  تبعيض آشکار بين پرسنل جديد الاستخدام وپرسنل شاغل در سازمان شده است. پيگيري هاي بعمل آمده مطابق با مستندات موجود(مکاتبات صورت گرفته به شماره 196519 مورخ 20/6/92 و 213556 و 298437)، پاسخ قانع کننده اي را از طريق مسولين ذيربط فراهم نمي آورد. لذا از آن مقام محترم استدعا داريم مقرر فرماييد موضوع بصورت ويژه بررسي و بمنظور رفع تبعيض بين پرسنل، امتياز يادشده به پرسنلي که در حين خدمت موفق به اخذء مدارک تحصيلي بالاتر مي شوند، اختصاص يابد. پيشاپيش از بذل توجه و عنايت حضرتعالي به سرمايه هاي انساني سازمان تشکر و قدر داني مي نماييم.

 شهرام شهابی
|
Iran
|
1394/08/14 01:33
  +1

  -1
پاسخ
با سلام
باید عرض کنم من حدود 9 سال سابقه خدمت عملیاتی در شرایط سخت و مناطق مختلف را دارم،در ابتدا با مدرک فوق دیپلم استخدام شدم و با مشقت فراوان موفق به اخذ مدرک لیسانس شدم ،در حال حاضر درمقایسه با یک کارمند جدیدالاستخدام لیسانس از امتیاز مسکن کمتری برخوردارم،در حالی که تجربه شغلی بیشتری دارم.به نظر من شرایط کنونی اصلا عادلانه نیست.لذا از مدیران محترم درخواست میکنم به جهت برقراری عدالت و بر طرف کردن تبعیض به وجود آمده دربین کارکنان و افزایش انگیزه این گروه از شاغلین،درخصوص اعطای امتیاز برابر به دارندگان مدارک تحصیلی مشابه،مساعدت لازم را مبذول نمایند.
باتشکر
مسلم مهرزاد
|
Iran
|
1394/08/14 12:53
  +2

  -1
پاسخ
با سلام
با شرکت در آزمون استخدامی و در شرایط آزمونی برابر با دیگر شرکت کنندگان به استخدام شرکت ملی نفت درآمدم و در حین خدمت ادامه تحصیل داده و مدارک بالاتری کسب نمودم. در حال حاضر دارای سابقه کار در شرکت و مدرکی برابر دیگر همکاران خود که هم زمان استخدام شده ایم می باشم ولی امتیاز ارفاقی به من تعلق نگرفته است. اگر دستورالعمل مورد نظر جذب و نگهداشت نیروی انسانی را مد نظر قرارداده، انتظار دارم مسولین این موضوع را بررسی نمایند
جمعي از همکاران
|
Iran
|
1394/08/17 21:37
  +0

  -1
پاسخ
با سلام خدمت مديرعامل محترم و همکاران عزيز
فلسفه اي امتياز ارفاقي اين بود که حداقل امتياز مورد نياز جهت دريافت منازل آپارتماني شهرک نفت 950 بود و از آنجائيکه سياست شرکت جذب افراد با حداقل مدرک ليسانس بود براي اينکه انگيزه اي ايجاد کند تا تحصيل کرده هاي با مدرک ليسانس جذب شرکت شوند و انگيزه اي ماندن در اهواز را داشته باشند براي نگهداشت آنها موضوع امتياز ارفاقي مسکن را تصويب کردند آنهم فقط براي گرفتن آپارتمان ، که در آن زمان اعتراض همکاران را در پي داشت و لذا در بيشتر مديرتها اعلام شد اين امتياز براي دريافت آپارتمان مي باشد و به همکاران هم گفته شد اگر مي خواهيد به منازل ويلايي نوع C برويد ابتدا بايد به آپارتمان برويد.
همکاراني که به آپارتمان رفتند امتياز ارفاقي که صد امتياز مي باشد از امتياز مسکن آنها کم گرديد.
در حال حاضر با توجه به اينکه اختيار واگذاري منازل سازماني به مديريتها محول شده است برخي از مديريتها ملاک کار را امتياز قرار داده اند و شرط امتياز ارفاقي را که فقط اين امتياز براي آپارتمان هست رو برداشتند و موجب ناراحتي همکاران با سابقه بالاتر از بيست سال با مدرارک يکسان ساکن در آپاتمانها را فراهم کرده اند.
با اين تصميم با توجه به اينکه صد امتياز معادل ده سال سابقه کار ، چهار گريد و بيش از شش فرزند مي باشد ، به همکاراني با سابقه ده سال کمتر منزل ويلايي نوع C تعلق مي گيرد ولي همکاران با سابقه بالاتر همچنان محکوم به زندگي در آپارتمان مي باشند.
لازم به ذکر است که بيشتر اين افراد کساني هستن که به عنوان نخبه ( البته عنوان نخبه اشتباه است بايد بگوئيم معدل بالا ) جذب شرکت شده اند و در چهار سال چهار گريد گرفته اند که معادل صد امتياز مسکن مي باشد که همکاران در خصوص امتيازهاي ويژه تعلق گرفته به معدل بالاها درددل زيادي دارند.
با پيگيريهاي انجام شده مديران اظهار داشتند مديرعامل محترم بايد در اينخصوص دستور درج موضوع امتياز ارفاقي مخصوص دريافت آپارتمان مي باشد در آئين نامه واگذاري منازل را بدهد تا اين موضوع قانونمند شود و سليقه اي عمل نشود.
لذا از مدير عامل محترم درخواست مي نمائيم در اين خصوص اقدام لازم را مبذول فرمايد.
با تشکر از صبر و حوصله دوستان
همکار
|
Iran
|
1394/08/18 01:14
  +0

  -0
پاسخ
با عرض سلام
من استخدام سال 85 هستم و با مدرک کاردانی جذب شرکت نفت شدم. در ابتدا امتیاز ارفاقی مسکن در خلاصه پرونده پرسنلی قابل مشاهده بود اما در سال 91 با کمال تعجب از مجموع امتیازهای اختصاص یافته کسر شد. پیگیری های زیادی انجام دادم ولی متاسفانه نه دلیل دادن این امتیاز و نه دلیل برداشتن امتیاز برایم مشخص نشد. درخواست بررسی این مسئله رو دارم
با تشکر
بی نام
|
Iran
|
1394/09/18 15:45
  +0

  -0
پاسخ
با سلام
بنده در سال 1370 از طریق اموزشگاه صنعت نفت جذب این صنعت شدم. متاسفانه پس از گذشت 24 سال و با مدرک کارشناسی ارشد با امتیاز مسکن 1150 هیچ امیدی به استفاده از مسکن سازمانی ندارم در صورتی که پرسنل جدید الاستخدام با سابقه 5 سال به لطف 100متیاز ارفاقی مسکن در منزل سازمانی مستقر شده اند. ایااین تبعیض اشکار باعث از بین رفتن انگیزه کاری نمیشود.

ثبت نظر

نام*
ایمیل(اختیاری)
نظر*
 

راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 852906
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست