45   14670
تاریخ انتشار: 1394/08/19 13:25
قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل
کمیته برجام برای رفع موانع و پیگیری مسائل سرمایه گذاران در صنعت نفت، در وزارت نفت تشکیل می شود

قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی، با اشاره به تشکیل کمیسیون مشترک میان ایران و ١ + ٥ برای نظارت بر بر جام از تشکیل کمیته برجام برای رفع موانع و پیگیری مسائل سرمایه گذاران در صنعت نفت، در وزارت نفت خبر داد.

به نقل از شانا، مسعود هاشمیان، صبح امروز ( سه شنبه، ١٩ آبانماه) در هفتمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه‌گذاری با بیان این‌که ایجاد فضای سیاسی مناسب یکی از فعالیتهای بارز دولت یازدهم برای جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور است، گفت: در دوسال گذشته زیرساختهای مالی کشور به همراه تحول در فضای سیاست داخلی و خارجی کشور فراهم شده است.

قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی اظهارکرد: سرمایه‌گذاران خارجی از سیاستها و اهداف مجموعه‌های اقتصادی کشور همچون پتروشیمی به خوبی اطلاع دارند؛ ضمن‌ آن که به دلیل استقبال آنها نه تنها این موضوع بلکه امنیت و ظرفیتهای موجود در صنعت نفت ایران نیز مورد توجه آنهاست. 

 هاشمیان با اشاره به تشکیل کمیته برجام در وزارت نفت گفت: هدف ازتشکیل این کمیته آن است که شرکتها وکسانی که متن برجام برای آنها در مواردی ابهام داشته و با تفاسیر نادرست روبرو هستند، برای شفاف سازی و گرفتن تفسیر درست به این کمیته مراجعه کنند.

قائم مقام معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی، تشکیل کمیسیون مشترک ایران و ١+٥ در زمینه نظارت بر اجرای برجام را نقطه قوتی برای سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت پتروشیمی دانست و افزود: مطالعه دقیق متن برجام بخصوص آیتمهای ١٨ تا ٣٣ برای شرکتها و سازمانهای دولتی که قصد جذب سرمایه‌گذاری خارجی دارند اهمیت زیادی دارد و فعالان صنعت پتروشیمی نیز باید به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

هاشمیان با اشاره به ضمیمه شماره ٢ و ٥ برجام میان ایران و ١+٥ در زمینه رفع تحریمهای آمریکا و تعهدات اتحادیه اروپا نسبت به ایران، ادامه داد:  توجه و اشراف بر متن این ضمیمه‌ها ما را از تفاسیر خلاف و غیرواقع در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی در ایران دور می‌کند.


راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 1846324
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست