50315   3793
تاریخ انتشار: 1395/06/16 13:09
وزارت نفت از محدودیت واردات تجهیزاتی که مشابه آنها در داخل ساخته می شود، تمام قد حمایت می کند.

محمدرضا مقدم، صبح امروز (دوشنبه، ١٥ شهریورماه) در بازدید از کارخانه های شرکت مادر تخصصی تجهیزات صنعت نفت، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: وزارت نفت در قالب طرح بومی سازی ۱۰ گروه خانواده کالا و تجهیزات صنعت نفت، در پی تقویت رویکرد ساخت داخل و بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت های سازندگان تجهیزات صنعت نفت در داخل است.

وی با اشاره به محصولات ساخت گروه تجهیزات صنعت نفت، گفت: حدود ۲۰ سال پیش، سازندگان داخلی توان ساخت بسیاری از تجهیزات صنعت نفت را نداشتند و سفارش ساخت این کالاها را به خارجی‌ها می دادیم، اما امروز در ساخت بسیاری از کالاهای مورد نیاز صنعت نفت به جایگاه قابل قبولی رسیدیم.

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت افزود: این مایه افتخار است که سازندگان تجهیزات نفتی در داخل حتی می توانند از لحاظ کیفیت و قیمت با رقیبان خارجی رقابت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به توانمندی‌های سازندگان داخلی در ساخت برخی تجهیزات صنعت نفت، واردات این تجهیزات، هیچ توجیهی ندارد.

مقدم با اشاره به ابلاغ فهرست بلند تامین منابع دستگاه مرکزی وزارت نفت از سوی وزیر نفت، گفت: در این ابلاغیه تاکید شده است که پیمانکاران EPC (مهندسی، تامین کالا و ساخت و اجرا) نیز باید در تامین کالاها و تجهیزات مورد نیاز خود، این فهرست را در اولویت قرار دهند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره راهکار مقابله با مشکلات سازندگان داخلی که از شفاف نبودن مناقصه ها یا واردات بی رویه نشات می گیرد، گفت: استقرار سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت، گام بلندی در مسیر شفاف سازی مناقصه ها و افزایش بهره‌وری فرایند تامین کالای وزارت نفت به شمار می آید و بواسطه راه اندازی این سامانه، هیچ سفارش داخلی خارج از این سامانه در وزارت نفت ممکن نیست.

معاون وزیر نفت و هیئت همراه، صبح امروز از کارخانه های گروه تجهیزات صنعت نفت واقع در شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کردند.

منبع شانا


راههای ارتباطی

پست الکترونيکي :

anjomannisoc@gmail.com

info@anjoman-nisoc.ir

سامانه پیام کوتاه :
50005708614403

پیشخوان

پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري پايگاه اطلاع رساني معاول اول رييس جمهور منشوردولت تدبير و اميد 

آمار بازدید

بازدید کل: 1846343
ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

ورود هرچه بیشتر بخش خصوصی به صنعت نفت با قراردادهای جدید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

زنگنه خطاب به حسینی : اشکالات قراردادهای جدید را برطرف کنید

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست

ایرادی به قراردادهای نفتی وارد نیست